Güneysu'da Sempozyum Heyecanı
Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde, ilçede 19-21 Ekim tarihleri arasında `Ahlaki Sorunlar, Gençlik ve Değerler Eğitimi Uluslararası Sempozyumu` düzenlenecek.

Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyuma 6 ülkeden 7 yabancı öğretim görevlisi, Türkiye’nin birçok üniversitesinden öğretim görevlileri ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler katılacak.

AHLAKİ SORUNLARIN TESPİTİ YAPILACAK
Sempozyumun ana temasının, gençliğin yüz yüze kaldığı ahlaki sorunları tespit etmek ve bu sorunlara değerler eğitimi bağlamında cevap aramak olduğu bildirildi. Bu bağlamda sempozyumda, Bağımlılık ve Değerler Eğitimi, Şiddet ve Değerler Eğitimi, Yabancılaşma ve Değerler Eğitimi, İntihar ve Değerler Eğitimi, Cinsellik ve Değerler Eğitimi, Aile kurumu ve Değerler Eğitimi, Okul ve Değerler Eğitimi, Popüler kültür ve Değerler Eğitimi alanlarıyla ilgili teorik ve saha çalışmalarını içeren 50’nin üzerinde bildiri sunulacak.

PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK
3 gün sürecek olan sempozyum, Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi konferans salonunda 19 Ekim Cuma günü saat 14.00’de yapılacak olan açılış programı ile başlayacak. 21 Ekim Pazar günü kapanış oturumu ile son bulacak. Açılış programında Güneysu İlim Öğrenenler Vakfı’nın Rize Eski Müftüsü Yusuf Karali anısına düzenlediği ‘Sosyal Medyanın Gençlerimizin Ahlak Yapısına Olan Etkileri’ konulu ulusal makale yarışmasının ödül töreni yapılacak.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK
Ayrıca açılış programında gazeteci Aytekin Kalender’in fotoğraflarından oluşan ‘Doğa ve Kültürün Bütünleştiği Yer Potomya’ isimli bir fotoğraf sergisi açılışı yapılacak İSAY2 Galeri