Hz. Peygamber’in Doğumu - Mevlid-i Nebi
 
Hz. Peygamber’in doğumu olan Mevlid-i Nebi programı kapsamında İlçemizin güzide okullarından olan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed KIZILGEÇİT tarafından “En Güzel Örnek Hz. Muhammed (S.A.V) konulu konferans gerçekleştirildi.
 
Programa Kaymakamımız Davut DÜZGÜN, Belediye Başkanımız Halil TURAN, İlçe Müftümüz Abdulkerim ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Eşref YAVAŞİ, İlçe Vaizimiz Mehmet KAZDAL, ilçemizde görevli İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Hocalarımız, öğrenci kardeşlerimiz ve vatandaşlar katıldı.
 
Merkez Mahallesi Fetih Camii İmam Hatibi Yavuz FIRAT Hocamızın sunuculuğunu yaptığı program Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğreticimiz Kemal TOSUN Hocamızın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başladı.
 
Okunan Kur’an-ı Kerimin ardından İlçe Müftümüz Abdulkerim ÇELİK kısa bir açılış ve selamlama konuşması yaptı. İlçe Müftümüz konuşmalarında “Ümmetin birliğini tesis etmek için ortak dilimiz olan Hz. Kur’an’la barışmak Hz. Peygamber (S.A.V)’i bizlere bıraktığı Yüce Dinimizi yüceltmeyi korumayı kendimize vazife etmek zorundayız” dedi.
 
Daha sonra Kaptan Ahmet Erdoğan Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi ve ilahiler dinleyenlerin gönüllerini mest etti.
 
Genç kardeşlerimizin sunumundan sonra Programımıza konuşmacı olarak katılan RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed KIZILGEÇİT, “En Güzel Örnek Hz.Muhammed (S.A.V) konulu konferansını sundu.
KIZILGEÇİT konuşmalarında “Muhammed-ül Emin’i bütün hayatımıza nasıl yayarızı,doğruluk,dürüstlük yönünden Peygamber (A.S) benzemenin ilk temeli niyet olduğunu” anlattı.
 
Konuşmalarının ardından İlçe Kaymakamımız Davut DÜZGÜN kendisine günü anısına hediye takdiminde bulundu.
 
Programın sonunda İlçemizdeki Kur’an Kurslarından hafızlıklarını tamamlayıp Temmuz ayında yapılan Hafızlık Tespit Sınavında başarılı olup belge alan öğrencilerimizin belgeleri Kaymakamımız,Belediye Başkanımız,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından kendilerine takdim edildi.
Öğrencilere belgelerini takdim ettikten sonra İlçe Kaymakamımız Davut DÜZGÜN herkesin kandilini kutlayarak, hafızlarımızın yetişmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
Kaymakamımızın teşekkür konuşmalarının ardından Belediye başkanımız Halil TURAN’da herkesin kandilini kutlayarak kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Ayrıca belge alan öğrencilere ve bundan sonra hafızlığını tamamlayıp belge alan öğrencilere Çanakkale İline gezi düzenlenmesi sözünü verdi.
 
Program günün anısına çektirilen resimle son buldu.    
.
İSAY2 Galeri