İLÇEMİZDE KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 
.
 
 
 
İSAY2 Galeri
 
29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında ve Kızılay´ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda ilçemizde de Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Güneysu İmam Hatip Lisesi’nin koordinesinde gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamımız Davut Düzgün, Belediye Başkanımız Halil Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Eşref Yavaşi, Kızılay Rize Şube Başkanı Bahattin Karali, Kızılay Güneysu Şube Başkanı Abdullah Yığcı, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Yılmaz, Daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar Rize Kızılay Şube Başkanı Bahattin Karali ve Güneysu Şube Başkanı Abdullah Yığcı tarafından yapıldı.  
Daha sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.
Programda ayrıca Rize Kızılay Şube Başkanlığı Genel Hizmet Yöneticisi Serkan Şenkaya Türk Kızılay’ı konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Program Kızılay Konulu serginin gezilmesi ile sona erdi.
Ayrıca Kızılay Haftası dolaysıyla Güneysu İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde Kızılay’ın kan aracı kan bağışlarını kabul etti.
 
Güneysu Kaymakamımız Davut Düzgün kan bağışında bulundu.