KARAGÖZ VE HACİVAT’LA İSTANBUL’UN FETHİNE YOLCULUK
Güneysu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin koordinesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ilçemizdeki okul öncesi, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik “KARAGÖZ 1453” adlı gölge oyunu gösterisi sunuldu.
Programa Güneysu Kaymakamı Davut DÜZGÜN,eşi Sevgi DÜZGÜN Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem KÜLÜNK, Güneysu Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kur...ulu Başkanı Metin TERZİOĞLU, Dernek Başkan Vekili Hayrettin YANIK, Güneysu Kızılay Şube Başkanı Abdullah YIĞCI, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’den Hasan Agah DÜZCE, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Program sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 grup halinde bine yakın öğrenciye gösterildi. Gölge Oyunu Vagon Sanat’tan Karagöz ve Hacivat’ı Gölge sanatçısı Tayfun ÇAKIR, yardımcıları Fatma ŞİRİN ve Hasan Hüseyin DURMUŞ tarafından sergilendi.
Öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile izlenen oyun iki kısımdan oluştu, birinci kısımda Karagöz ve Hacivat’ın komik diyalogları yer aldı, ikinci kısımda ise İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet perdeye yansıtıldı
.
İSAY2 Galeri